Porady na temat kupowania okien - doktorejotwarte.pl

Porady na temat kupowania okien

Wybór i zakup stolarki otworowej to jeden z ważniejszych etapów każdej budowy domu jednorodzinnego. Okna są bardzo ważnym elementem każdego domu, dlatego przed ich nabyciem trzeba posiąść stosowną wiedzę na temat ich funkcjonowania.


Gdzie kupić okna?


Polska to kraj, w którym działa bardzo wielu dobrych producentów okien. Najlepiej, więc udać się do biura obsługi klienta jednego z lokalnych producentów i na miejscu zrobić rozeznanie techniczne oraz wycenę. Salony sprzedaży okien mają zwykle specjalne wystawy, na których można obejrzeć nie tylko kolory oklein, ale także schematy okuć czy przekroje okienne.


Jakie okna wybrać?


Na naszym rynku dostępne są okna pcv kartuzy, okna drewniane i okna aluminiowe. Te ostatnie raczej nie nadają się do domów, gdyż stosowane są w obiektach przemysłowych i handlowych. Jeśli chodzi o okna PCV i okna drewniane to ich funkcje użytkowe są porównywalne, jednak cena okien drewnianych jest zdecydowanie wyższa. To głównie z tego powodu większość klientów wybiera obecnie okna z plastiku.


Co warto wiedzieć o oknach przed ich zakupem?


Oglądając okna pcv kartuzy trzeba szczególną uwagę zwrócić na szyby, profil oraz okucia. Jeśli chodzi o szyby to wielu klientów wybiera pakiety trzyszybowe, które mają za zadanie gwarantować dobrą izolację cieplną. Oglądając profil okienny trzeba sprawdzić ile ma komór, jaka jest jego szerokość oraz jaki rodzaj wzmocnień stalowych został wykorzystany. Dzięki nowoczesnym okuciom można uzyskać cały szereg funkcji dodatkowych takich jak: stopniowany uchył, zabezpieczenia przed włamaniem, blokady i uchylacze naświetli.


Od czego zależy cena okien?


Kolor okien to jeden z czynników, które wpływają na końcową cenę. Najtańsze są okna pcv kartuzy białe. Za profil z okleiną trzeba zapłacić więcej zależnie od tego czy okleina drewnopodobna jest tylko od zewnątrz czy także od środka. Droższe będą także okna w kształtach nietypowych takich jak: łuk, trapez, trójkąt. Jeśli wybierzemy szyby inne niż standardowe również będziemy musieli zapłacić więcej. Aby otrzymać wstępny kosztorys wybierając się do biura obsługi należy zabrać ze sobą projekt domu.

Słowa kluczowe:okna pcv kartuzy,