Co to są hydrofory? - doktorejotwarte.pl

Co to są hydrofory?

Życie bez bieżącej wody jest bardzo skomplikowane, ale nie każdy dom ma dostęp do sieci wodociągowej. Jednak na szczęście są specjalne urządzenia jak hydrofory Warszawa, które pozwalają dostarczyć wodę do kranu prosto ze studni. Dzięki nim korzystanie z wody staje się tak samo proste i przyjemne.


Czym jest hydrofor?
Nazwa ta określa dwie różne rzeczy: sam zbiornik ciśnieniowy oraz cały zestaw hydroforowy. Na zestaw hydroforowy składają się zbiornik ciśnieniowy, pompa, presostat i zawory. Zadaniem tego zestawu jest utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w każdym z kranów znajdujących się w domu niezależnie od piętra, na którym się znajduje. Hydrofory Warszawa mają również za zadanie zapobiegać zbyt częstemu włączaniu się pompy wody, co ma dobry wpływ na to urządzenie. Oczywiście trzeba pamiętać, że hydrofory można z powodzeniem nie tylko stosować w domu, ale także w ogródkach działkowych.


Czym się kierować wybierając hydrofor?
Wybór odpowiedniego urządzenia nie jest prosty i dlatego też w miarę możliwości warto poprosić specjalistów, którzy pomogą w wyborze odpowiednich urządzeń. Bardzo istotną kwestią, na którą trzeba zwrócić jest pojemność zbiornika. Jeśli będzie on zbyt mały to niestety pompa wody będzie się włączała stanowczo zbyt często i szybciej się może zużyć. Rozmiar zbiornika ma także wpływ na ciśnienie panujące w instalacji. Oczywiście wybierane starszego typu rozwiązania nie ma sensu, także z całą pewnością trzeba stawiać na najnowocześniejsze rozwiązania. Przede wszystkim najnowsze rozwiązania pracują ciszej niż hydrofory Warszawa w starszych wersjach oraz są bardziej kompaktowe i prostsze w montażu. Dodatkowo najnowsze modele tych urządzeń posiadają elektroniczne regulatory.


Hydrofory są naprawdę przydatne na działkach rekreacyjnych gdzie o dostęp do wody jest bardzo trudno. Trzeba pamiętać, że aby w pełni spełniły swoje zadanie należy zapewnić dostęp do studni, która będzie w stanie dostarczyć odpowiednią ilość wody. Przy ich montażu i konfiguracji powinien pomagać fachowiec, który zna się na tym temacie. Dzięki hydroforom problem z wodą zostanie rozwiązany.

Słowa kluczowe:hydrofory,