Dres piłkarski - doktorejotwarte.pl

Dres piłkarski

Dresy są podstawowym wyposażeniem każdego aktywnego sportowca wliczając to piłkarzy. Obecnie panująca moda na bycie fit sprzyja rozwojowi branży zajmującej się produkcją odzieży sportowej. Czym tak naprawdę jest dres i do czego służy? Jaki najlepiej wybrać do uprawiania piłki nożnej?


Dresy na przestrzeni czasu


Dres to strój sportowy najczęściej dwuczęściowy, który składa się z lekkiej zwiewnej bluzy zapinanej z przodu oraz luźnych spodni. Najczęściej szyte są z bawełny, tkaniny poliestrowej oraz weluru. Od wielu lat kluczowi producenci, którzy współpracują z takimi drużynami jak Barcelona, Real Madryt, Liverpool czy Juventus dbają, aby ich produkty były dostosowane do potrzeb i wymagań piłkarzy. W latach 90. XX w. powszechne były ortaliony, które mają negatywne konotacje i skojarzenia. Najczęściej stroniło się od osób noszących tego typu strój. Dzisiaj dres to najczęściej ubiór osób aktywnych fizycznie. Świat poszedł naprzód i technika produkcji odzieży dla sportowców i piłkarzy zmieniła się nie do poznania.


Dres dla piłkarza


Cenione marki jak Nike, Adidas czy Puma współpracują z najlepszymi sportowcami na świecie klasy Messi czy Ronaldo. Kampania marketingowa nie jest tu jedynym powodem takich relacji. Marki zbierają informacje, o tym jak ulepszyć sprzęt, aby w pełni odpowiadał sportowcom. Jeżeli warunki treningowe na boisku nie są sprzyjające, to znacznie bardziej komfortowo trenuje się w dresie, który zakrywa większość ciała. Dzięki współpracy z piłkarzami wypracowano nowatorskie rozwiązania. Jednym z nich jest zwężenie nogawek w spodniach. Dzisiaj może się to wydawać trywialne i oczywiste, ale w przeszłości piłkarze musieli borykać się z szerokimi nogawkami, co utrudniało między innymi prowadzenie piłki lub wykonywanie trików. Z czasem pomyślano również o dopasowaniu bluzy do tali zawodników. Główną zaletą przylegającej odzieży są kwestie aerodynamiczne, co przekłada się na mniejszy opór powietrza. Ostatecznie piłkarzom zależy na szybkim starcie i dobiegnięciu do piłki, a nie nabieraniu wiatru w "żagle".


Kupując dres piłkarski warto zwrócić uwagę na kilka elementów


Współcześnie produkuje się dresy piłkarskie, które są:
- odpowiednio dopasowane,
- wykonane z materiału, który wykorzystuje technologię Dri-FIT tj. skutecznie odprowadza wilgoć,
- wzbogacone o punktowo wszyte siateczkowe wstawki, które wentylują ciało,
- profilowane łokciach oraz kolanach co gwarantuje optymalne dopasowanie oraz swobodę ruchów na treningu,
- wykończone ściągaczami na mankietach oraz na dole spodni,
- rozpinane nogawki spodnie, co ułatwia ich zakładanie oraz zdejmowanie.Nie ważne czy jesteś amatorem, który gra z kolegami na osiedlowym boisku czy profesjonalistą, który walczy o najwyższe tytuły. Dres piłkarski powinien być jak druga skóra, a oznacza to tyle, że powinieneś czuć się w nim komfortowo. Strój podczas poruszania się, biegania i ćwiczenia nie powinien cię ograniczać, a współgrać z twoimi ruchami. Jeżeli dopasujesz odpowiedni dres piłkarski, to jedyną kwestią, nad którą będziesz musiał się skupić, będzie to jak daleko zajdziesz. Gotowy? Zapraszamy na murawę!

Słowa kluczowe:dres,