z

Godziny otwarcia i lokalizacja Kawiarnie Lublin

L

Godziny otwarcia: 10:00 - 22:30Vanilla Cafe KawiarniaLublin: ul. Krakowskie Przedmieście 12 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 8:30 - 20:00Spinacz CAFELublin: ul. Ewangelicka 6 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 11:00 - 19:00Pożegnanie z Afryką KawiarniaLublin: ul. Złota 3 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 08:00 - 22:00Petit Cafer KawiarniaLublin: ul. Rynek 5 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 10:00 - 20:00MRAU CAFE kocia kawiarniaLublin: ul.Orla 6 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 12:00 - 22:00Między Słowami KawiarniaLublin: ul. Rybna 4 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 12:00 - 02:00Komitet klubo-kawiarniaLublin: ul. Krakowskie Przedmieście 32 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 07:00 - 21:00Kawiarnia Teatralna CafeLublin: ul. Peowiaków 1 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 12:00 - 23:00Kawiarnia KsiężycowaLublin: ul. Księżycowa 2 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 08:00 - 21:00Kawiarnia KawkaLublin: ul. Okopowa 9 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 07:30 - 19:30Kawiarnia Kap Kap CafeLublin: ul. Gabriela Narutowicza 33 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 10:00 - 21:00Kawiarnia Central ParkLublin: al. Spółdzielczości Pracy 36 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 7:00 - 2:00Kawiarnia Caffe TrybunalskaLublin: ul. Rynek 4 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 07:00 - 21:00Kawiarnia Cafe MariLublin: ul. Artura Grottgera 8 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 08:00 - 19:00Kawiarnia Cafe HecaLublin: ul. Hipoteczna 5 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: - Czarna Inez KawiarniaLublin: ul. Rybna 9 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 09:00 - 21:00Chmielewski Kawiarnia CukierniaLublin: ul. Krakowskie Przedmieście 8 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 09:30 - 21:30Bosko Kawiarnia, lodziarniaLublin: ul. Krakowskie Przedmieście 4 Zobacz na mapie
Godziny otwarcia: 10:00 - 22:00Akwarela Cafe KawiarniaLublin: ul. Rynek 6 Zobacz na mapie

Spis treści : Kawiarnia Lublin

Charakterystyka Lubelskich Kawiarni

Kawiarnia powinna być miejscem w którym chętnie spędzamy czas ze znajomymi, relaksujemy się przy dobrej książę, dlatego wystrojem i menu powinna ona odpowiadać profilowi klienta który chce napic się kawy dużo smaczniejszej niż ta którą może zaparzyć w domu. Sledząc mapę lubelskich kawiarni zauważymy, że ich lokalizacja, wystrój i menu odpowiadają upodobaniom klientów którzy je odwiezają. Na Starym Mieście znajdziemy kawiarnie bardzo uniwersalne w których klasyka przeplata się z nowoczesnością, te miejsca zadowolą szerokie grono odwiedzających dzięki sprawdzonym i wyselekcjonowanym przepysznym ciastom i kawom które w nich możemy zmówić, natomiast w okolicach ośrodków uniwersyteckich zlokalizowane są kawiarnie odpowiadające upodobaniom ludzi młodych szczególnie studentów, są one często urządzone w zachodnio-europejskim lub alternatywnym stylu z elementmi chand-masę, rownież menu. które znajdziemy w tych kawiarniach jest dużo bardziej odważne i przygotowane dla ludzi poszukujących nowych smaków, znajdziemy w nich oprócz klasycznych kaw i deserów dania wegetariańskie, wegańskie oraz niebagatelne połączenia smaków.

Informacje o Lublinie

Lublin to dziewiąte co do wielkości populacji miasto w Polsce(335 tys. mieszkańców stan na rok 2015)składające się z 27 dzielnic oraz jeden z największych ośrodków uniwersyteckich w kraju. Miasto położone nad Bystrzycą na wyżynie lubelskiej będące stolicą Lubelszczyzny. W Lublinie znajduje się wiele uczelni wyższych: Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy. W Tym mieście warto odwiedzić zabytkowe Stare Miasto gdzie znajdziemy liczne kawiarnie oraz restauracje. Najważniejsze zabytki to Zamek Lubelski oraz Brama Krakowska. Z uwagi na stronie dużą iloś studentów w mieście odbywają sie liczne imprezy organizowane przez środowisko akademickie

Kawa

W 100g produktu 0g tłuszczu, 0g węglowodanów, 0,1g białka, 2 mg sodu, 49mg potasu, oraz 40mg kofeiny. Szlachetny napój sporządzany z palonych a następnie zmielonych nasion kawowca, oprócz wyjątkowego smaku i aromatu działa pobudzająco oraz jest źródłem przeciwutleniaczy, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników, w Polsce kawa rozpowszechniona została w roku 1683 (Bitwa pod Wiedniem) jednakże już wcześniej znano ten napój regionalnie np. w Kamieńcu Podolskim funkcjonowały kawiarnie. Pierwsze kawiarnie w Polsce powstały w Gdańsku i zwane były Kafehausami. Najdroższa kawa na świecie to Kawa luwak przygotowywana z ziaren wybranych z odchodów lisa indonezyjskiego. 

Godziny pracy

Kawiarnie zazwyczaj dłużej otwarte są w weekend, oczywiście wynika to z tego, że ludzie mając więcej wolnego czasu dłużej przebywają w tego typu miejscach, jednakże godziny otwarcia lubelskich kawiarni znacząco się różnią. W Lublinie znajduja się kawiarnie które w weekendy pracują krócej niż w trakcie tygodnia, i mowa tu oczywiście o stricte akademickich miejscach, natomiast co ciekawe są też kawiarnia otwarte do ostatniego klienta a nie do konkretnej godziny jak np Caffe Trybunalska.