z

Godziny otwarcia i lokalizacja Złote Tarasy

W

Godziny otwarcia: 9:00 - 22:00Złote TarasyWarszawa: ul. Złota 59 Zobacz na mapie

Spis Treści: Złote Tarasy

1. Informacje o Złotych Tarasach

Złote Tarasy to jedno z najbardziej znanych centrów handlowych w Polsce, część handlowa Złotych Tarasów zostałą otwarta 7 lutego 2007 roku, budowa centrum rozpoczęła się w roku 2002 natomiast przygotowania do realizacji tego projektu rozpoczęły się w 1996 roku. Głównym wykonawcą obiektu była szwedzka firma Skanska, co nie było łatwym wyzwaniem z uwagi na niebagatelny dach przypominający tafle wzburzonego morza mający powierzchnię 10 250 m²  oraz składający się z 4780 szklanych trójkątów o wymiarach około 2,5 na 2,5 na 3 metry. Całość kopuły waży 1400 ton, a  samo szkło wykorzystane do jego budowy 600 ton, zaprojektowany przez Jerde Partnership(jest to jedna z największych tego typu konstrukcji na świecie), fasada tej galerii stała się jednym z symboli Warszwy. Inwestorem tego przedsięwzięcia jest ING Real Estate, natomiast włascicielem obiektu jest Unibail-Rodamco(francusko-holenderskie przedsiębiorstwo, będące liderem na rynku Europejskim). Od roku 2012 właścicielem kompleksu jest  AXA Real Estate i CBRE Property Fund Central Europe LP, kupione za kwotę 475 mln euro. Koszt całej inwestycji wyniósł 1,5 mld złotych. Całkowita powierzchnia budynku wynosi 225 tysięcy m², z czego 65 tysięcy m² zajęło Multikino Złote Tarasy, galerie handlowe oraz centra restauracyjne i rozrywkowe, a 55 tysięcy m² biura. Złote Tarasy to nie tylko centrum handlowe ale przedewszystkim jest to kompleks handlowo- usługowy składający się z kilku budynków i są to: Kompleks kinowy Multikino Złote Tarasy,  Lumen (23 500 m² ) czyli budynki biurowe,  Skylight (21 500 m²)  czyli biurowiec mierzący 105 metrów oraz centralna część z charakterystycznym szklanym dachem w której mieszczą się sklepy, restauracjie, siłownia oraz kawiarnie. Obiekt mieście się przy ulicy Złotej 59, 00-120 Warszawa  (Śródmieście), składa się z 26 pięter. W tym wyjątkowym miejscu znajduje się ponad 200 sklepów, 40 restauracji oraz 8 sal kinowych, ponadto parking pod galerią handlową mieści 1700 aut i jest czynny 24 godziny na dobę.  Złote Tarasy zostały odznaczone dwiema niezwykle prestiżowymi nagordami - nagrodę magazynu Retail & Leisure International – Global RLI Awards w 2007 roku w kategorii Centrum Handlowe roku i tytuł najlepszego projektu komercyjnego na świecie na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Handlowych MAPIC w Cannes. Wszyskie te elementy wpłyewają że Złote Tarasy są miejscem do którego każdego dnia przybywa olbrzymia liczba osób które znajdują tutaj miejsce relaksu, inspiracji i dobrej zabawy.

2. Godziny pracy

Część handlowa Złotych Tarasów otwarta jest od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 22:00 natomiast w niedziele zakupy możemy robić od 9:00 do 21:00. Złote Tarasy świetnie dostosowują się do potrzeb klientów popierwsze dlatego że są otwarte aż do godziny 22:00 oraz po drugi dlatego, że w okresie przedświątecznej gorączki zekupów godziny otwarcia centrum handlowego ulegają zmiane i jest ono otwarte dłużej zazwyczaj do godziny 23:00. Oczywiście są to godziny otwarcia sklepów w centrum, Multikino oraz Pure Jatomi Fintess są czynne dłużej niż lokale stricte handlowe. Wszystkie zmiany w godzinach otwarcia centrum handlowego, kina i siłowni w tym obiekcie oczywiście można sprawdzić na naszej stronie.

3. Sklepy w galerii Złote Tarasy

W Złotych Tarasach znajduj się ponad 200 sklepów z różnych kategori. Jeżeli chodzi o modę męską oraz damską to ubrań możrmy szukać w takich sklepach jak pomieszczenia hiszpańskiej grupy grupy Inditex czyli Zara, Massimo Duti, Pull & Bear, OISHO, Stradivarius, Berskha. W Złotych Tarasach nie zabrakło także polskiego akcentu modowego, oczywiście mowa o sklepach grupy LPP czyli Reserved, Mohito, CROPP, House.  Z bardziej ekskluzywnych sklepów z ubraniami znajdziemy min. Marc O'Polo, Lacoste, HUGO BOSS, Van Graaf. W kategorii Zrowie i Uroda znajdziemy apteke Super Pharm, perfumerie Douglas, Sephora. W tak dużej galerii jaką są Złote Tarasy oczywiście nie może zabraknąć artykułów spożywczych znajdziemy je mi.n. w supermarkecie Carrefour, w Krakowskim Kredensie, Kuchniach Świata. Książki, czasopisma oraz artykuł papiernicze znajdziemy w Empiku, natomiast artykuł zoologiczne w sklepie Kakadu. Torby i obuwie oferują nam takie butiki jak Daichman, Badura, Kazar oraz Timberland. Wszystko co jest nam potrzebne do udekorowania i wysposażenia domu znajdziemy w sklepach Duka, Zara Home. Artykuły RTV - Saturn, RTV Euro AGD, komputery - iSpot, Komputronik. Oczywiście Złote Tarasy są jednym z bardziej luksusowych centrów handlowych dlatego nie mogło by tu zabraknąć sklpów z biżuterią, znajdziemy ją w Aparcie, YES, W.Kruk, Red Rubin.