z

Dom maklerski mbanku 4 rynki zagraniczne [2016-12-05 08:00]

Dom maklerski mbanku poszerza ofertę o 4 rynki zagraniczne

Dom maklerski Mbanku wychodzi z nową ofertą dla klientów. Oferta umożliwia inwestowanie na 4 giełdach zagranicznych. Każdy klient mbanku będzie mógł inwestować na New York Stock Exchange, NASDAQ, London Stock Exchange, Deutsche Borse. 

Nasdaq

Pierwszym na świecie rynkiem pozagiełdowym był rynek NASDAQ (ang. National Association of Securities Dealers Automated Quotations), który powstał 4 lutego 1971r. Rynek NASDAQ powstał jako rynek pozagiełdowy, jednak dynamiczny wzrost spółek obecnych na rynku i kapitalizacji całego rynku spowodowały, że obecnie NASDAQ uważany jest za normalna giełdę. 

NYSE

NYSE (New York Stock Exchange) - Giełda w Nowym Jorku założona w 1817 roku, obecnie jedna z największych giełd świata. Na giełdzie obecnych jest prawie 1900 spółek, krtóre pochodzą nie tylko z USA, ale z całego świata. Wymogi jakie stawia Giełda sa naprawdę wysokie, dlatego też wiele spółek nigdy nie będzie miała możliwości wejść na NYSE, chyba że wymagania ulegną zmianie. 

LSE

LSE (London Stock Exchange) - Giełda założona w 1801 roku mająca swoją siedzibę w Londynie. Obecnie jedna z najwiekszych giełd świata pod względem obrotów . Najważnieszym indeksem FTSE 100 gromadzący 100 najabrdziej prestiżowych spółek z całej giełdy. Do największych spółek Giełdy można zaliczyć BP, HSBC, Shell, Aviva.

Deutsche Börse  

Deutsche Börse - Giełda powstała w 1990r we Frankfurcie. Jako grupa kapitałowa spółka posiada jedne z największych aktywa na świecie. Głównym indexem spółki jest DAX, w którego skład wchodzą między innymi: BMW, Adidas, Deutsche Post, Henkel, SAP. 

Oferta mbanku może mieć negatywny wpływ na GPW (Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie) ponieważ inwestorzy moga masowo zacząć inwestować na rynkach zagranicznych, licząc na większe zyski. Jednak doświadczeni traderzy zanim zainwestują pieniądze na zagranicznych rynkach chociażby na NYSE, najpierw sprawdzą, czy gra jest warta świeczki. W 2016 roku trend wzrostowy został wyraźnie przełamany i sytuacja na NYSE jest niepewna. Dodatkowo prezydentura Donalda Trumpa może mieć negatywny wpływ na kapitalizację całej giełdy. 

Opłaty i prowizje

Rachunek inwestycyjny w Domu maklerskim Mbanku kosztuje 0 zł (Prtywanty Makler), bank pobiera opłaty za transakcje. 

Tabela prowizji
Kraj  Giełda Stawki prowizji
Niemcy Deutsche Borse 0,29% nie mniej niż 38 zł
USA NYSE 0,29% nie mniej niż 38 zł
USA NASDAQ 0,29% nie mniej niż 38 zł
Wielka Brytania London Stock Exchange 0,29% nie mniej niż 38 zł

 

Wielu inwestorów z Polski czekało na ten moment, aby móc inwestować w światowe spółki takie jak Apple, Coca-Cola, Facebook, teraz jest to możliwe dzięki ofercie mbanku.

Dodatkową zaletą jest to, że rozliczenie następuje w polskich złotych, dlatego nie musisz martwić się o obce waluty, ani tworzyć dodatkowego rachunku maklerskiego. Wszystkie operacje można wykonywać z jednego konta maklerskiego. Dzięki różnicom walutowym powstaje dzwignia finansowa, która może działać zgodnie z naszymi oczekiwaniami i dać szanse na duże zyski, a zdrugiej strony może działać na naszą niekorzyść. Wtedy gdy nasze oczekiwania sie nie sprawdzą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Domu Maklerskiego Mbanku